Recenzja gry „Total War: Warhammer 3” – strategia przede wszystkim

Total War: Warhammer 3 to kolejna odsłona bardzo popularnej serii gier strategicznych od studia Creative Assembly. To już trzecia, ale zarazem ostatnia część podcyklu, opartej na licencji Warhammera.

Total War: Warhammer 3 – czy warto zagrać?

Akcja Total War: Warhammer 3 ma miejsce na dalekiej północy tego fantastycznego świata, gdzie pradawna potęga chce wykorzystać niespokojny czas, aby wejść w posiadanie potężnych mocy. Intrygi stworzone przez Chaos sprawiają, że uwięziony zostaje bóg-niedźwiedź.

Każda frakcja wyrusza w podróż, aby się do niego dostać. Różni ich jedynie sam cel tej podróży. Tak w skrócie prezentuje się warstwa fabularna ostatniej części podcyklu Warhammer. Czas, jaki należy przeznaczyć na przejście samej kampanii (jednej frakcji), wynosi około 30 godzin, co jest solidnym wynikiem, do którego zdążyły już przyzwyczaić poprzednie produkcje z tej serii. Sama fabuła została przemyślanie scalona z mechaniką gry, która dodatkowo w stosunku do poprzedniej części doczekała się wielu, drobnych usprawnień, które poprawiają komfort gry. Na uwagę zasługuje także ogromnych rozmiarów mapa, wypełniona ciekawą zawartością oraz klimat gry, który sprawia, że graczom łatwiej jest „wniknąć” w świat Warhammera. Na plus trzeba uznać także wprowadzenie nowych opcji na polu walki, dzięki którym jest więcej możliwości, a także wspólna frakcja demonów, która jest zdecydowanie trafionym pomysłem. Total War: Warhammer 3 nie ustrzegł się wad. Przede wszystkim oprawa wizualna nie należy do najlepszych i nie różni się ona zbytnio względem poprzedniej części. Poza tym w grze jest także sporo drobnych problemów technicznych.

Podsumowując – Total War: Warhammer 3 jest grą, w którą powinni zagrać wszyscy fani gier strategicznych. Mimo że nie jest to produkcja idealna, to bardzo prawdopodobne jest, że osoby, które lubią ów gatunek gier, będą się świetnie bawili przy najnowszej produkcji Creative Assembly.