Fortnite to jedna z najpopularniejszych gier ostatnich lat – z czego zasłynęła?

Fortntie. Jedna z najbardziej popularnych gier sieciowych ostatnich lat, ale co tak naprawdę przyciąga do niej tylu graczy. Tego dowiecie się w tym artykule

Czym jest Fortnite?

Fortnite jest jednym z najpopularniejszych przedstawicieli gier typu Battle Royale w której określona ilość graczy ląduje na jednej mapie aby korzystając z broni i lootu jaki znajdzie wyeliminować całą resztę. Grę wygrywa osoba, która jako ostatnia pozostanie na polu Bitwy. To właśnie Fortnitowi zawdzięczamy spopularyzowanie tego gatunku gier wieloosobowych. Ale czym tak właściwie Fortntie wyróżnia się na tle konkurencji.

Z czego zasłynął Fortnite? – to warto wiedzieć

Moim zdaniem Fortnite zawdzięcza wszystko od swoich początków rewolucyjnemu systemowi budowania, który bardzo zaintrygował graczy. Osobiście również ja bardzo wcześnie zacząłem swoją przygodę z tą grą do której zachęcali mnie znajomi jak i sam bardzo przemawiający do mnie system rozgrywki.

Bardzo ważnym elementem Fortnite jest to że gramy z perspektywy 3 osobowej bez której budowanie było by znacznie utrudnione i nie spełniało prawidłowo swojego zadania. Należy pamiętać, że do tej gry przyciągają również inne rzeczy, które powodują, że gracze którzy zainstalowali tą grę tylko z polecenia znajomych zostają na dłużej do tych rzeczy należą bardzo częste aktualizacje wprowadzające cały czas zmiany na mapie, dodają nowe przedmioty i itemy wszystko to powoduje, że gra tak szybko się nie nudzi. Do tego w ostatnich 2 latach Fortnite w dużym stopniu rozwinął współpracę z wieloma znanymi markami takimi jak Marvel czy Star Wars. Zapewniło to grze dotarcie do nowej grupy odbiorców. Dodatkowo gra choć wieloosobowa posiada bardzo rozbudowaną fabułę w tym eventy na żywo w których, może wziąć udział praktycznie każdy gracz w tym samym czasie z różnych zakątków świata. Wspominając o tych eventach nie mówimy tylko o wydarzeniach związanych z fabułą choć tych zdecydowanie jest najwięcej, ale Epic Games organizuje również specjalne Koncerty w których udział biorą wielkie gwiazdy śpiewając na żywo milionowej publiczności znajdującej się w grze na całym świecie.

Podsumowanie artykułu o Fortnite

Moim zdaniem to właśnie dzięki wymienionym powyżej mechanikom i wydarzeniom Fortnite stał i moim zdaniem dalej będzie jedną z najbardziej popularnych

One thought on “Fortnite to jedna z najpopularniejszych gier ostatnich lat – z czego zasłynęła?

Dodaj komentarz