Gra Apex Legends – czym się wybiła?

Apex Legends. Jedna z najbardziej popularnych gier Battle Royale ostatnich lat, ale, z czego tak naprawdę się wybiła i czym wyróżnia się na tle konkurencji tego dowiecie się w tym artykule

Czym jest Apex Legends?

Apex należy do spopularyzowanego przez Fortnite gatunku gier Battle Royale, w którym odpowiednia ilość osób ląduje na jedną mapę, aby walczyć i przetrwanie. A zwycięża jedynie ta drużyna, która dotrwa do końca.

Czym Apex Legends w ogóle zasłynął?

Apex Legends zaczerpał trochę popularności i haju, który powstał przy okazji, kiedy Fortntie stawało się coraz popularniejsze. Twórcy Apexa firma Respown Enterteiment wykorzystała złoty czas tego typu gier, aby wydać osadzoną w zupełnie innych i mroczniejszych realiach pierwszoosobową Grę Battle Royale.

Apex wyróżniał się na tle konkurencji głównie tym, że w każdej grze mamy do wyboru postać, która posiada różne zdolności pomagające w walce. Każdym bohaterem trzeba nauczyć się grać oraz każdy z kolejną aktualizacją staje się albo słabszy albo mocniejszy. Do tego fakt, że co sezon do Apexa wprowadzana jest nowa postać, która jest wstanie zmienić metę gry powoduje, że wiele graczy decyduje się przy niej zostać szukając nowych rozwiązań i stylów walki, którymi mogliby zasłynąć. Do tego Apex Legends jest grą pierwszoosobową, co jest dość unikatowe przy grach Battle Royale, w których przyzwyczailiśmy się do trzecioosobowego stylu rozgrywki. Apex Legends zachwyca również wykreowanym przez siebie światem, którego historie poznajemy poprzez smaczki znajdujące się w całej grze. Mówimy tutaj o dialogach czy znajdźkach na mapie. Gra w pewnym momencie stała się tak popularna, że zabrała pewną część graczy Fortnitowi, jednak obecnie sytuacja się ustabilizowała i obie te gry są mocno od siebie niezależne, czego niestety nie było widać na początku, kiedy jedna produkcja zapożyczała mechaniki i rozwiązania od drugiej.

Podsumowując – Apex Legends jest ciekawą grą Battle Royale stawiającą na klasy postaci i rozgrywkę z perspektywy pierwszoosobowej. Dodatkowo świat wykreowany przez twórców gry jest piękny i tajemniczy, zmuszający gracza do chętniejszego poznawania jego tajemnic.