Akcesoria dla graczy – jakie są tak naprawdę niezbędne?

Akcesoria do komputera dla graczy. Czym są i jakie wybrać? Tego dowiecie się w tym artykule.

Czym są akcesoria do komputera dla graczy?

Są to nic innego jak zwykłe akcesoria komputerowe, ale dostosowane i stworzone specjalnie do celów takich jak gaming. Są zazwyczaj dokładniejsze, szybsze, oświetlone a co najważniejsze znacznie droższe od zwykłych biurowych odpowiedników.

Jakie akcesoria potrzebuje każdy gracz?

Jednymi z najważniejszych akcesoriów dla każdego gracza powinna być myszka. Odpowiednio szybka, o dobrym sensorze i podświetlana, aby była widoczna przy kilkugodzinnych nocnych sesjach w grze.

Przykładowo mogę tutaj polecić dość tani, standardowy model myszki gamingowej od firmy Logitech. Mówimy tutaj o modelu Logitech G102, która posiada bardzo dobry jak na cenę sprzętu sensor optyczny o rozdzielczości pracy nawet do 8000 DPI. Sama myszka jest ładnie podświetlana i wytrzymała. Posiada 2 boczne przyciski i scrolla z możliwością użycia jako dodatkowy przycisk. Jest to myszka którą używam od lat i jeszcze nigdy mnie ona nie rozczarowała. W okolicach 120 zł nie znajdziecie lepszej myszki przeznaczonej dla graczy.  Należy pamiętać, że szybkość, i czas reakcji w sprzęcie dla graczy jest w grach bardzo ważna, szczególnie, kiedy mówimy o gamingu zawodowych, gdyż niekiedy o mikro sekund czasu reakcji naszego sprzętu potrafi zależeć wygrana w grze. Dalej każdy gracz powinien posiadać odpowiednią klawiaturę, która jest wstanie wytrzymać długie i intensywne użytkowanie, ale powinna być jednak przed wszystkim wygodna i pasować do danego użytkownika. Kolejnym już nie tak obowiązkowym elementem są słuchawki, bez których jesteśmy wstanie się obejść, jeśli posiadamy tylko głośniki odpowiedniej jakości. A naszym domownikom nie przeszkadza dźwięk z naszej gry.

Sprawa komplikuje się w momencie, kiedy gramy ze znajomymi, albo korzystamy z komputera w nocy, kiedy inni domownicy już śpią, wtedy słuchawki mogą okazać się niezbędne, aby niechcianie nie spowodować gniewu wśród innych domowników.

Bardziej zbędne i dodatkowe akcesoria dla graczy

Należy do nich miedzy innymi zewnętrzny mikrofon do komunikacji, bądź nagrywania odpowiednich filmów lub prowadzenia transmisji na żywo. Do dodatkowych akcesoriów może również należeć gamingowa kamerka internetowa przeznaczona do nagrań lub transmisji na żywo. Do jednych z najbardziej zbędnych, choć często zakupywanych akcesoriów mogą należeć stojak na słuchawki czy mouse bangy. Są to jednak moim zdaniem rzeczy, z którymi łatwo się obejść.

Podsumowując

Każdy gracz jest inny, a sprzęt i akcesoria, jakie wybierze zależą jedynie od jego preferencji i budżetu. Należy jednak pamiętać, że podstawowe akcesoria dla graczy mogą przełożyć się na jakość naszej gry.

One thought on “Akcesoria dla graczy – jakie są tak naprawdę niezbędne?

Dodaj komentarz