The Room Three – musisz w to zagrać!

The Room Three to kolejna odsłona serii gier logicznych stworzona przez studio Fireproof Games. Tym razem akcja przenosi się do tajemniczego Grey Holm, gdzie zadaniem gracza będzie odnalezienie wszystkich elementów specyficznego klucza.

W tym celu konieczne będzie kierowanie się wskazówkami ukrytymi między wierszami zaszyfrowanych wiadomości oraz rozwikłanie sposobu działania skomplikowanych mechanizmów.

Udana kontynuacja The Room! 

Podobnie jak w przypadku poprzednich odsłon serii The Room mamy tu do czynienia z oryginalnymi zagadkami, wciągającym klimatem i wyjątkową grafiką. Tym, co wyróżnia tę część, jest przede wszystkim długość rozgrywki oraz stopień zróżnicowania zagadek. Akcja nie toczy się już tylko w jednym pokoju – gracz ma do dyspozycji wiele połączonych ze sobą pomieszczeń, do których uzyskuje dostęp w miarę rozwiązywania kolejnych łamigłówek. Twórcy nie pominęli również aspektu udoskonalenia oprawy graficznej. Każdy pokój i mechanizm się w nim znajdujący jest zaprojektowany z dużą pieczołowitością, dzięki czemu gracze mogą bardziej zaangażować się w odkrywanie tajemnic lokacji.

Urok rozwiązywania łamigłówek

Wszystkie zagadki zostały zaprojektowane w bardzo przemyślany sposób. Mimo że na pierwszy rzut oka nie widzimy rozwiązania i trzeba się chwilę nad nimi zastanowić, to jednocześnie nie są one na tyle abstrakcyjne, aby ich rozwikłanie przynosiło większe problemy. W przypadku dłuższego zastoju gracz ma możliwość skorzystania z nienachalnego systemu podpowiedzi, który powinien szybko naprowadzić na prawidłową ścieżkę rozumowania. Z kolei sama fabuła nie jest bardzo rozbudowana.

Kontynuuje ona bezpośrednio wątki z poprzednich części, jednak uwaga gracza jest kierowania głównie ku rozwiązywaniu zagadek. Nie jest to zła decyzja, zwłaszcza że odkrycie prawidłowej drogi czy rozszyfrowanie działania mechanizmów sprawia niemałą satysfakcję.